Pozostałe akcesoria wędkarskie - strzałówka

Strzałówka to specjalny odcinek żyłki lub plecionki, który jest odporny na większe obciążenia od zwykłej żyłki głównej. Przywiązywana jest najczęściej do tejże z jednej strony i leadera z drugiej. Ponadto strzałówki dzielą się na kilka rodzajów, dzięki czemu dopasujesz je idealnie do swoich potrzeb.

Strzałowki - niezbędne elementy zestawów

Strzałówki z plecionki możesz używać, kiedy umieszczasz zestaw, zarzucając go wędką. Ich zaletą jest niewielki węzeł, jaki powstaje przy wiązaniu plecionki z żyłką główną. Ponadto wyróżnia je mała rozciągliwość. Powoduje to, że łatwiej jest kontrolować oraz sprawniej przekazywać energię na zestaw. Z kolei oferowane w tej kategorii strzałówki monolityczne doskonale sprawdzą się, gdy umieszczasz zestaw, wywożąc go. Wykonane są z grubego materiału, który przypomina żyłkę. Ich zaletą jest dużo większa odporność na przetarcia. Ponadto o wiele lepiej spisują się w twardych zaczepach, ponieważ nie wrzynają się np. w drewno. Dzięki temu dają większe szanse na odplątanie ryby z zaczepu.

W tej kategorii znajdziesz świetną strzałówkę monolityczną firmy Prologic w wersji Water Ghost. Idealnie sprawdzi się na czystą wodę. Przeznaczona jest do zadań specjalnych i jest niebywale mocna. Świetnie redukuje siłę szarpnięcia, zabezpieczając w ten sposób przed wyrwaniem zestawu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl