Jaka wędka na grunt? Pomagamy w wyborze odpowiedniego sprzętu!

Jak łowić ryby, które znajdują się w bardzo bliskiej odległości od gruntu? Jest na to metoda! Wystarczy, że użyjesz odpowiedniego sprzętu. Może być Ci potrzebny zestaw składający się z koszyczka zanętowego i specjalnego ciężarka. Sama wędka powinna charakteryzować się konkretnymi zaletami, aby poradzić sobie z tym trudnym zadaniem. Trzeba jednak zaznaczyć, że nawet doświadczone osoby mogą postawić na złe rozwiązania. Jaka wędka na grunt będzie więc najlepsza? 

Jak wybrać wędkę gruntową? Ważny jest ciężar wyrzutu 

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniej wędki, jest ciężar wyrzutu. Dlaczego ten parametr jest taki ważny? Ponieważ to od niego zależeć będzie wybór obciążenia, a także przynęty. Jeśli nie dostosujesz się do istniejących reguł, to cały proces łowienia zamieni się w męczący obowiązek.

Zbyt małe obciążenie sprawi, że wędka stanie się bardzo sztywna, a to dotkliwie obniży jej skuteczność. Nie można również dopuścić do odwrotnej sytuacji. Duży ciężar nie poprawi jakości rzutu, lecz drastycznie uszkodzi cały sprzęt. Chodzi więc o to, aby wyżej wymieniony parametr był na wysokim poziomie. Wędka gruntowa powinna być też wytrzymała, aby poradzić sobie nawet w rzekach o bardzo silnym nurcie.

Jaka wędka na grunt? Sprawdź długość całego urządzenia

Do wędkarstwa gruntowego zdecydowanie przyda się sprzęt, którego długość wynosi 3,6 – 4 m. Nic się jednak nie stanie, gdy postawisz na krótsze modele, ponieważ będą one łatwiejsze w przenoszeniu. Możesz też kupić składaną wędkę, dzięki czemu połączysz wszystkie zalety i zapewnisz sobie stuprocentową efektywność łowienia ryb. Najlepiej wybrać najbardziej odpowiadającą Ci metodę, aby czerpać jak najwięcej radości ze swojego hobby.

Jakie modele sprawdzą się przy wędkarstwie gruntowym? Znajdziesz je w naszym sklepie! 

Wbrew pozorom, wybór doskonałej wędki gruntowej nie powinien sprawić żadnych trudności. W naszym sklepie znajdziesz idealne produkty, które dopasujesz do swoich potrzeb. Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w model teleskopowy, ponieważ da się go łatwo złożyć i szybko przetransportować w dowolnie wybrane miejsce. Dlatego warto postawić na wędkę Dragon MegaBAITS Compact Trophy. Jest to gwarancja wyjątkowej mocy i niesamowitej jakości wykonania. Urządzenie wyposażono również w solidne przelotki typu SiC i pokryty korkiem dolnik. Wędka Ultraviolet Heavy Feeder pozwala zaś na oddawanie odległych rzutów obciążonym koszyczkiem zanętowym. Do jej stworzenia użyto zaś najlepszych lakierów, nici i żywic.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl