Jak zawiązać haczyk? Przedstawiamy przydatne porady

Prawidłowe zawiązanie haczyka jest rzeczą bardzo ważną. Źle przymocowany, będzie sprawiał problemy przy łowieniu ryb. W najgorszym przypadku, może się po prostu odczepić. A do takiej sytuacji nie chce doprowadzić żaden szanujący się wędkarz. Jak zawiązać haczyk, by służył Ci jak najdłużej? Te porady będą dla Ciebie pomocne.

Chcesz zrobić to poprawnie? Musisz o tym pamiętać!

Należy zaznaczyć, że w tym przypadku istnieje kilka rodzajów węzłów i każdy wykorzystuje się w odpowiedniej sytuacji. Innego mocowania użyjesz w przypadku krętlików, innego w przypadku sztucznej przynęty. Tak samo sprawa wygląda z haczykiem, choć tutaj należy wspomnieć, że sam haczyk również podzielony jest na różne rodzaje (haczyk z łopatką czy haczyk z uszkiem). Musisz więc wiedzieć, czego konkretnie chcesz użyć oraz dostosować technikę do posiadanego sprzętu. Niestety, wszelkiej maści poradniki wędkarskie nie kłamią. Na początku może być trudno przyzwyczaić się do wielu opcji, szczególnie że każdą należy wykonywać jak najbardziej poprawnie. Jednak z biegiem czasu nabierzesz potrzebnej Ci wprawy.

Jak założyć haczyk? Oto kilka zasad, które ułatwią Ci to zadanie!

Dla niedoświadczonej osoby sytuacja może teraz wyglądać nieciekawie. Aczkolwiek nie powinieneś się martwić. Przede wszystkim istnieje kilka ważnych reguł, których powinieneś przestrzegać. I dzięki tym zasadom zakładanie haczyka stanie się po prostu łatwiejsze. Po pierwsze – przed zaciśnięciem węzła powinieneś zwilżyć linkę. Musisz także pamiętać, by nie wykonywać gwałtownych ruchów, a cały proces przeprowadzać jak najbardziej starannie. To znaczy, że nie powinieneś się niepotrzebnie spieszyć – węzeł zaciskaj powoli, dbaj również, aby żyłka była cały czas lekko napięta. Staraj się również nie wykonywać zbyt wielu węzłów, ponieważ przez to linka jest mniej wytrzymała.

Właściwy sposób? Tak poprawnie umocujesz haczyk

Posiadając haczyk z uszkiem możesz użyć sposobu o nazwie Snell Knot. Najpierw przekładasz linkę, pamiętając by zaczynać ten proces od strony grotu. Następnie tworzysz pętlę, tak aby jej środek dotykał końca haczyka. Wystającą linką okręcasz grot, jednocześnie przekładając ją kilka razy przez dolną część pętli. Teraz wystarczy tylko mocno zaciągnąć węzeł. Niepotrzebną wystającą końcówkę możesz odciąć.

Wiadomym jest, że każdy nowicjusz może mieć problemy z podstawowymi praktykami wędkarskimi. Jednak nie należy się zrażać. Gwarantujemy, że po pewnym czasie będziesz mocował haczyk z zamkniętymi oczami, a koledzy będą się od ciebie uczyć wprawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl