Gdzie można łowić bez karty wędkarskiej? Wybieramy najlepsze miejsca!

Aby legalnie łowić ryby, należy pamiętać o trzech podstawowych regułach. Trzeba posiadać odpowiedni sprzęt, a także przestrzegać przepisów o okresach i wymiarach ochrony ryb. Najważniejsza jest jednak karta wędkarska, która upoważnia do zajmowania się tym rodzajem sportu. Osoby mające więcej niż 14 lat powinny posiadać wymagany dokument, jeśli chcą zajmować się amatorskim połowem. Musisz jednak wiedzieć, że istnieją miejsca, gdzie można łowić bez karty wędkarskiej.

Łowienie bez karty wędkarskiej? Jest to możliwe!

Karta wędkarska to niezwykle przydatny dokument. Jeśli więc idziesz wędkować, to warto zabrać ją ze sobą. Dlaczego? Ponieważ jej brak może przysporzyć Ci sporych problemów. Straż rybacka zobowiązana jest w takiej sytuacji do wystawienia mandatu w wysokości 200 zł. Kara dotyczy osób, które nie wyrobiły jeszcze karty lub zapomniały ją ze sobą zabrać.

Czy w takim razie zawsze musisz się nią posługiwać? Na szczęście nie, bo łowiska komercyjne charakteryzują się odrębnymi zasadami. Wejście na teren takiego akwenu nie jest jednak darmowe. Żeby skorzystać z możliwości łowienia w omawianym miejscu, trzeba zapłacić właścicielowi określoną kwotę. 

Gdzie można łowić bez karty wędkarskiej? Odpowiedzią są łowiska komercyjne

Łowisko komercyjne to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Wystarczy mieć dostateczną wiedzę na temat wędkarstwa, by skorzystać z błogiego wypoczynku, a przy okazji oddać się swojemu hobby. Prawdą jest, że cały potrzebny sprzęt wypożyczysz na miejscu. Dlatego piękno wędkarstwa może docenić cała Twoja rodzina. Sam więc widzisz, że brak obowiązku posiadania karty wędkarskiej to tylko jeden z licznych atutów. Pojawia się jednak pytanie – który akwen powinieneś wybrać? 

Które łowisko wybrać? W tych miejscach nie będziesz potrzebował karty!

W województwie kujawsko-pomorskim słynne jest łowisko „Stawy Dylewskie”. Istnieje już od 2002 roku i podzielone jest na cztery części. Jakie ryby pojawiają się tam najczęściej? To karpie, ponieważ wcześniej zajmowano się w tym miejscu ich hodowlą. Należy zaznaczyć, że każdy staw przeznaczony jest dla innej grupy wędkarzy. Dlatego doskonale odnajdą się tam nie tylko początkujący hobbyści, ale również prawdziwi zawodowcy.

„Zalew Uchański” to łowisko, które znajduje się w Łodzi. Cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest regularnie zarybiane. Dzięki temu można złowić tam wiele gatunków ryb – występują tam między innymi karpie, amury oraz szczupaki. Wartym odnotowania miejscem jest również Kraina Trzech Stawów. Łowisko znajduje się w województwie dolnośląskim, a właściciele akwenu zezwalają na wędkowanie o dowolnej porze dnia. Szukasz miejsca, gdzie niepotrzebna jest karta wędkarska? Rozwiązanie Twojego problemu jest na wyciągnięcie ręki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl